Praktyczne porady dotyczące pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych.
Blog > Komentarze do wpisu

Warunki uzyskania dotacji unijnej przez firmy

Warunki jakie musi spełnić przedsiębiorca starając się o wsparcie ze środków unijnych możemy podzielić na dwie kategorie. W pierwszej kategorii zakwalifikujemy wszystkie warunki, które będą dotyczyć tylko naszej firmy. Składając wniosek musimy zadbać o to, aby nasza firma nie miała zaległości nie tylko wobec Urzędu Skarbowego, ale również Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Właściciele nie mogą być w konflikcie z prawem. Sama zaś firma nie może się znajdować w stanie upadłości czy też likwidacji.

Siedziba przedsiębiorstwa nie powinna się znajdować poza obszarem Polski. Starając się o dotację powinniśmy wykazać, że nasza firma znajduje się w dobrym położeniu finansowym, oraz że posiada znaczny potencjał rynkowy.

Druga kategoria warunków dotyczy celu dotacji.

W tym wypadku jest wskazane, aby projekt zwiększał zatrudnienie w przedsiębiorstwie, poprawiał jej konkurencyjność, podnosił innowacyjność działalności, pozytywnie ( lub neutralnie) wpływał na ochronę środowiska, jak również w miarę możliwości wyrównywał szanse kobiet i mężczyzn na rynku pracy.

Uwaga ! Zamieszczony tekst dotyczy pozyskiwania dotacji unijnych przez firmy, które mają zarejestrowaną działalność gospodarczą i już działają. Inne zasady obowiązują wobec osób, które chciałyby dopiero założyć działalność gospodarczą.

Zobacz także inne artykuły dotyczące dotacji unijnych dla firm:

Jak napisać wniosek, aby dostać dotację unijną

Jak napisać wniosek, aby dostać dotację unijną - część druga

Refundacja i zaliczka w dotacjach unijnych

Punkty informacyjne, czyli gdzie szukac informacji na temat dotacji unijnych

Przykłady projektów unijnych

czwartek, 30 października 2008, niobe25

Polecane wpisy

Komentarze
wewnetrzma
2013/04/17 14:03:29
Super, bardzo dziękuję za zebranie wszyskiego w 1 miejscu. Po założeniu działalności też wiadomo, warto ciągle szukać, dokształcać się, dlatego polecam artykuły o komunikacji wewnętrznej w firmach www.gfmp.com.pl/www_komunikacja_wewnetrzna.xml A jest może strona zbierająca doświadczenia osób korzystających z takich dotacji?
Zobacz, gdzie możesz znaleźć przykłady projektów
Zobacz, gdzie możesz zasięgnąć informacji
Kliknij, aby się ze mną skontaktować
Kliknij, aby wejść na forum