Praktyczne porady dotyczące pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych.
Blog > Komentarze do wpisu

Inkubatory przedsiębiorczości szansą wsparcia dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą i nowopowstałych firm

Choć idea inkubatorów przedsiębiorczości powstała w latach 70 - tych w Stanach Zjednoczonych, w Polsce ta forma wsparcia osobom  rozpoczynającym działalność gospodarzą jest mało znana. Ze względu na korzyści  jakie dają inkubatory przedsiębiorczości -  tą formą wsparcia zdecydowanie warto się jest zainteresować. Celem inkubatorów przedsiębiorczości jest wspieranie początkujących przedsiębiorstw nie tylko poprzez fachowe doradztwo prawne.  Ta forma wsparcia obejmuje również obsługą administracyjną, organizowanie warsztatów i szkoleń oraz wynajem  powierzchni  biurowych. I co najważniejsze pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych na rozwój firmy.  Z pomocy takiego stowarzyszenia czy fundacji będącej inkubatorem przedsiębiorczości   może się ubiegać prawie każda firma. Trzeba jednak spełnić określone warunki dotyczące np. okresu prowadzonej działalności. Co do zasady o wsparcie może się ubiegać przedsiębiorstwo z każdej branży, preferowane jednak są firmy, których działalność łączy się z nowoczesnymi technologiami.

W 2003 roku przyjęto następującą definicję inkubatorów przedsiębiorczości.

„Proces rozwoju ekonomicznego i socjalnego, skierowany na doradzanie potenacjalnym i początkującym przedsiębiorstwom, organizowanie i przyspieszanie ich wzrostu poprzez kompleksowy program wspierania biznesu.Głównym celem jest wypromowanie efektywnych przedsiębiorstw, które wyjdą z programu w określonym czasie, zdolne samodzielnie przetrwac finansowo na rynku."

 

W każdym większym mieście powinna działać fundacja będąca inkubatorem przedsiębiorczości i tam przedsiębiorcy powinni szukać pomocy.

Zobacz także inne artykuły na moim blogu dotyczące możliwości pozyskiwania dotacji przez przedsiębiorców

Zobacz artykuły dotyczące pozyskiwania środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej

środa, 29 lipca 2009, niobe25

Polecane wpisy

Zobacz, gdzie możesz znaleźć przykłady projektów
Zobacz, gdzie możesz zasięgnąć informacji
Kliknij, aby się ze mną skontaktować
Kliknij, aby wejść na forum