Praktyczne porady dotyczące pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych.
Blog > Komentarze do wpisu

Zakładający działalność gospodarczą też mogą liczyć na dotacje unijne

Jak już wspomniałam w dwóch napisanych wcześniej artukułach istnieje możliwość pozyskania dotacji unijnej na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jest to możliwe dzięki wsparciu jakie przewiduje Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Podmiotami odpowiedzialnymi za realizację działania 6.2 PO KL w każdym regionie są Wojewódzkie Urzędu Pracy. Jednak to nie one przeprowadzają rekrutację na szkolenia oraz nie udzielają dotacji. Zadaniem WUP jest ogłoszenie konkursu właśnie w ramach wspomnianego działania 6.2, podczas którego swoje projekty składają instytucje zainteresowane przeprowadzaniem szkoleń oraz udzielaniem dotacji. To właśnie do tych instytucji, których projekty uznano za najlepsze kierowane są osoby starające się o dotację na działalność gospodarczą, ponieważ to one przeprowadzą rekrutację w/w osób.

Jeżeli przeszliśmy taką rekrutację pozytywnie jesteśmy kierowani na szkolenie z zakresu przedsiębiorczości, gdzie dowiadujemy się jak zarejestrować działalność, napisać biznesplan oraz zdobywamy wiedzę na temat kwestii prawnych, księgowości i rozliczenia podatków. Dla zainteresowanych podaję przykłady takich projektów realizowanych przez wybrane w drodze konkursu instytucje. Podaję linki:

Kobieta przedsiębiorcza – własna firma szansą na sukces

Ty też możesz zostać przedsiębiorcą

Wymienione wyżej projekty realizowane są na terenie co prawda województwa łódzkiego, ale z całą pewnością realizacji podobnych projektów przez inne instytucje możemy się spodziewać na obszarze pozostałych województw.

Bezrobotni mogą szukać też informacji na temat dofinansowania działalności gospodarczej z dotacji unijnych w Urzędach Pracy, ponieważ i one mogą realizować takie projekty, nie tylko przy udziale krajowych środków z Funduszu Pracy, ale też właśnie współfinansowanych przez Unię Europejską.

 

Zobacz także inne artykuły na moim blogu:

Dotacje na rozpoczęcie działalności - część pierwsza

Dotacje na rozpoczęcie działalności - część druga

Zakładający działalność mogą też liczyć na dotacje unijne  - przyklady projektów instytucji przeprowadzających szkolenia

Dotacje dla bezrobotnych z Powiatowego Urzędu Pracy

Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności na terenach wiejskich

 

 Dotacje dla rolników na podjęcie innej działalności niż rolnicza

 

 

 

 

 

czwartek, 01 października 2009, niobe25

Polecane wpisy

Komentarze
2017/01/12 10:46:02
Założenie własnej działalności wcale nie należy do łatwych zadań i wcześniej sporo trzeba się naszukać i nauczyć, by nie okazało się za moment, że ktoś się jednak do tego nie nadaje i sobie w ogóle nie radzi... Sama wiem po sobie, ze gdyby nie pomoc osób trzecich, oraz gdyby nie współpraca z aleo.com/pl/ byłoby mi znacznie trudniej i zapewne bym nie doszła miejsca, w którym teraz się znajduję. Wszystkim zakładającym działalność życzę dużo powodzenia oraz wytrwałości!
Zobacz, gdzie możesz znaleźć przykłady projektów
Zobacz, gdzie możesz zasięgnąć informacji
Kliknij, aby się ze mną skontaktować
Kliknij, aby wejść na forum