Praktyczne porady dotyczące pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych.
Blog > Komentarze do wpisu

Osoby ubiegające się o wsparcie na założenie firmy z PO Kapitał Ludzki nie mogą łączyć tej pomocy z dotacją z PROW .

Wiele osób, które planują założyć własną działalność gospodarczą zastanawia się, która dotacja jest bardziej korzystna lub czy można ubiegać się w tym samym czasie z obu możliwości wsparcia finansowego. Osoby, które otrzymały dotację na swój pierwszy biznes z PO Kapitał Ludzki nie będą się mogły się ubiegać o dofinansowanie z PROW, chyba że, od otrzymania tej pierwszej minęły już dwa lata. Natomiast, jeśli pozyskaliśmy dotację na otworzenie działalności gospodarczej właśnie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – w tym przypadku również nie będziemy mieli szans na dofinansowanie z PO Kapitał Ludzki, ponieważ przysługuje ona osobom , które w ciągu 12 mcy nie prowadziły działalności gospodarczej.

Należy podkreślić, iż zgodnie z obowiązującą ogólną zasadą nie można dofinansowywać tego samego działania z dwóch różnych programów operacyjnych ( wyjątek to „cross – financing” , gdzie oprócz środków z EFS możemy sfinansować też EFRR,  ale nie będę się tutaj na ten temat rozpisywać, ponieważ w tym wypadku nie możemy go zastosować).

O pozyskiwaniu dotacji na założenie działalności gospodarczej z działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 pisałam już na moim blogu wcześniej.

 

piątek, 13 listopada 2009, niobe25

Polecane wpisy

Komentarze
big_kredyt
2009/11/13 18:33:29
"Natomiast, jeśli pozyskaliśmy dotację na otworzenie działalności gospodarczej właśnie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w tym przypadku również nie będziemy mieli szans na dofinansowanie z PO Kapitał Ludzki"

Cała prawda :/ Wiem bo sam przez to przeszedłem.

(Zapraszam na swoją strone informacyjno -finansową)
-
kokopelia
2010/01/09 20:31:15
Ja właśnie zostałam finalistką konkursu "Zostań Małopolskim Przedsiębiorcą" i poznałam to z bliska. Mój znajomy skorzystał z dofinansowania z Urzędu Pracy i wystartował w tym samym konkursie, co ja. Regulamin konkursu ZMP nie zakazywał łączenia dotacji.
Jednak w trakcie trwania konkursu, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego zmieniła zdanie, zmieniła regulamin i osoba ta nie otrzymała dofinansowania, pomimo, iż jej biznesplan został oceniony pozytywnie i dostał się do listy rankingowej Beneficjentów Ostatecznych. Został z 17tys z Urzędu Pracy a z 40tys od MARRu musiał się pożegnać...
-
Gość: niobe25, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/01/09 22:32:21
Gratuluje sukcesu! Zasadniczo jest tak, że regulaminy mogą się różnic pomiedzy roznymi wojewodztwami i nie ma w tym nic dziwnego, jednak podstawy opracowywane sa wedlugwytycznych programow i rozporzadzem majacych charakter ogolnopolski. Ktoś kiedyś rzucil takie haslo o laczeniu dotacji na forum dotacji unijnych gazeta.pl i niech sobie Pani wyobrazi ze 4 osoby mowily ze tak, a cztery ze nie. Zglupiec mozna prawda? Moim zdaniem nie mozna sfinansowac tej samej dzialalnosci z roznych zrodel pochodzacych ze srodkow publicznych. Powiem szczerze z tym samym zdaniem spotkalam się w trzech roznych wiarygodnych zrodlach pisanych. Po drugie to jest jak z prawem - roznie je intepretuja a w sumie tylko jedna intepretacja jest dobra.
Zobacz, gdzie możesz znaleźć przykłady projektów
Zobacz, gdzie możesz zasięgnąć informacji
Kliknij, aby się ze mną skontaktować
Kliknij, aby wejść na forum