Praktyczne porady dotyczące pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych.
Blog > Komentarze do wpisu

Wyszukiwarka dotacji unijnych - sprawdź możliwości realizacji własnych pomysłów przy udziale środków unijnych.

Chciałbyś sięgnąć po dotacje unijne? Mam pomysł na założenie lub rozwój firmy, ale brakuje Ci pieniędzy, żeby wszystko samemu zacząć? Na dodatek nie wiesz z jakich programów pomocowych mógłbyś skorzystać? Nie masz czasu na szukanie informacji w punktach informacyjnych w twoim mieście? Nie znalazłeś nic serfując po internecie? Wszystkie twoje wątpliwośći z pewnością rozwieje nieskomplikowana wyszukiwarka dotacji unijnych. Wystarczy, że zaznaczysz region, w kórym planujesz przedsięwzięcie, określisz rodzaj działalności, którą chciałbyś realizować oraz wskażesz jakim typem beneficjenta jesteś, wówczas otrzymasz wykaz działań i poddziałań, w ramach, których możesz ubiegać się o dotację unijną. Nic prostszego niż wejść na stronę:

http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/PoradnikBeneficjenta/Strony/poradnik.aspx

Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzę wszystkim sukcesów w pozyskiwaniu dotacji unijnych.

wtorek, 29 grudnia 2009, niobe25

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: pogoda, *.adsl.inetia.pl
2009/12/31 02:15:34
dzięki za informacje, pozdrawiam
-
niobe25
2010/01/29 08:53:20
Nie wiem czy przeczyta to Pan pytający się o spolkę cywyilną ale musze naprawic swoj blad - owszem mozna zawrzec umowę spółki cywilnej ale tylko z innym uczestnikiem tego samego projektu. Ta odpowiedź jest właściwa.
-
2010/02/01 23:18:45
Witam,

W tej wyszukiwarce niestety nie ma osób fizycznych jako beneficjentów...albo nie potrafię ich wyszukać.
Nie wiem też pod co mogłabym podpiąć sklep połączony z sklepem internetowym ( plus jako rozwój terenów gdzie króluje bezrobocie - pracownia krawiecka zatrudniająca osoby z owego regionu )... pomocy, pod co mam to podpiąć, czy w ogóle jest sens szukać dotacji???? ( na kilku forach pisano, ze nikt jeszcze nie słyszał aby sklep, a już zwłaszcza internetowy dostał dotację )....

I jeszcze jedno pytanie, czy szukając dotacji muszę odnieść się tylko do regionu w którym jestem zameldowana?

będe wdzięczna za odpowiedź.
-
niobe25
2010/02/02 13:06:14
Witam.
Może Pani skorzystać z mozliwości jakie daje PUP ( jednak trzeba być bezrobotnym)
lub z działania 6.2 PO Kapitał Ludzki. Czasami instytucje prowadzę nabór tylko pod kątem sklepu internetowego. Dla przykladu podaje link do instytucji ktore realizuje taki projekt na terenie mojego wojewodztwa
www.larr.lodz.pl/kalendarz/#data_1
Ma to jednak charalter regionalny wiec prosze szuac inforacji na terenie swojego wojewodztwa
-
2010/02/02 14:44:06
Witam,

dziękuje za odpowiedź, cóż bezrobotna nie jestem - więc jeden z programów odpada.

co do tego łódzkiego programu, super!!!!!! ale w kujawsko-pomorskim nie widzę niczego podobnego :(
-
niobe25
2010/02/02 15:27:20
Mozna sie zglosic np do projektu dla kobiet czy w stylu zostan przedsiebiorca - informacji udzielaja wojewodzki urzedu pracy - wazne zeby bylo z dzialania 6.2 PO KL.
-
2010/10/21 23:07:06
Witam
Bardzo proszę o pomoc, planuję otworzyć klub-restaurację w tym mini dyskotekę w wynajętym lokalu na terenie małopolski. czy jest szansa na dofinansowanie, głównie potrzebuje na wyposażenie lokalu oraz sprzęt . Gdzie szukać jakie kategorie wybrać i czy w ogóle mogę liczyć na wsparcie ze Środków UE,mając świadomość, iż jest popyt na tego typu działalność. Jaki program przewiduje pomoc, pod tym kątem.
Z góry i gorąco dziękuje za podpowiedź i ukierunkowanie
-
2010/10/21 23:16:01
Dodam jeszcze, iż jestem osobą pracującą w ciągłości łącznie ze studiami mgr staż ponad 10lat a tą działalność o której piszę i chciałabym rozkręcić miała by być jako dodatkowe zajęcie praktycznie w tej samej miejscowości gdzie pracuje. Czy ma znaczenie dla projektu czy jest się osobą zatrudnioną lub bezrobotną?
-
2014/01/26 18:52:20
Witam od 2 lat jestem "formalnie osoba bezrobotną". Chciałbym otworzyć swoją własną działalność. Mam na myśli jednoosobowego przedsiębiorce na rynku budowlanym (beton dekoracyjny). Chciałbym ubiegać się o dofinansowanie na start ale nie bardzo wiem gdzie mogę uzyskać informacje na ten temat. Jestem z Katowic, prosze o pomoc!
Zobacz, gdzie możesz znaleźć przykłady projektów
Zobacz, gdzie możesz zasięgnąć informacji
Kliknij, aby się ze mną skontaktować
Kliknij, aby wejść na forum