Praktyczne porady dotyczące pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych.
Blog > Komentarze do wpisu

Rodzaje działalności gospodarczych na jakie nie dostaniemy dofinansowania z działania 6.2 PO Kapitał Ludzki.

Dofinansowanie unijne na rozpoczęcie własnego biznesu możemy uzyskać prawie na każdy rodzaj działalności gospodarczej. Jednak dotacja unijna na założenie własnej firmy nie będzie nam przysługiwała na następujące rodzaje działalności: - działalność, którą zamierzamy prowadzić w sektorze rybołówstwa i akwakultury, górnictwa, rolnictwa; - działalność w zakresie drogowego transportu towarów w przypadku zakupu samochodów służących do ich transportu. Jeśli już zdecydowaliśmy się na sięgnięcie po pieniądze unijne na założenie własnej firmy pamiętajmy, że nie zwrócą na kosztów realizacji przedsięwzięć poniesionych przez dniem złożenia wniosku o dofinansowanie.

Jakby tego było mało musimy wykazać we wniosku, że nie znajdujemy się w trudnej sytuacji ekonomicznej (niestety choć ubiegamy się o wsparcie finansowe musimy udowodnić, że nasze przedsięwzięcie ma szanse powodzenia).

 

 

 

poniedziałek, 01 lutego 2010, niobe25

Polecane wpisy

Komentarze
2013/04/17 11:04:31
Ciekawi mnie jak wygląda przy dotacjach rozliczanie. Cz jest tak samo jak w przypadku działalności bez dotacji? Wypełnia się tak samo formularze pit 37, czy trzeba coś tam dodawać w związku z wziętą dotacją. Btw, bardzo wartościowy blog.
-
niobe25
2013/04/17 13:39:59
Nie wiem jak jest działaniu 6.2, ale domniemuję, że raczej analogicznie co do innych rozliczeń choćby z rpo. Taki wniosek składa się z części sprawozdawczej (czyli, piszemy o tym co zrobiliśmy) i cześci budżetowej - poniesione wydatki - kwalifikowalne bądź nie i załączniki jako dowód. Wszystko sporządzone zgodnie z instrukcją. W umowie o dofinansowanie może być zawarta informacja co ile taki wniosek rozliczeniowy składać.
Dzięki za docenienie. Chyba mnie to zmobilizuje, co do zajęcia się tą tematyką znów.
-
2014/03/24 11:51:40
Czy są podane przyczyny takiej decyzji. Szczerze, to nie widzę powodów, by branże te były w jakiś sposób gorsze od innych. Czemu mając kuter nie mogę dzięki pomocy Unii złożyć PIT-39, a mając restaruację mogę...
-
2015/04/01 11:23:08
A ja chyba kupie spolke zamiast zakladac firme od poczatku. Bede miec przynajmniej wszystko gotowe
Zobacz, gdzie możesz znaleźć przykłady projektów
Zobacz, gdzie możesz zasięgnąć informacji
Kliknij, aby się ze mną skontaktować
Kliknij, aby wejść na forum