Praktyczne porady dotyczące pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych.
wtorek, 28 lutego 2017
Mam dobrą wiadomość dla osób zainteresowanych dotacjami unijnymi. Reaktywuję bloga i będę starała się wrócić do swojego poprzedniego zawodu. Być może w tym tygodniu już uda mi się stworzyć nowy post. Wszystkich zainteresowanych pozyskaniem dotacji informuję, że część informacji na blogu jest już nieaktualna, zatem postaram się przybliżyć jak to wygląda w tym okresie programowania. Pozdrawiam czytelników.
niedziela, 28 czerwca 2015
Wszystkim osobom , które planują wyjazd nie tylko na zagraniczne stypendia i staże proponuję przeczytać poniższy artykuł. Link znajdziecie po rozwinięciu postu.
Jak już wspominałam w poprzednim nastąpiły zmiany co do formy udzielania wsparcia finansowego przedsiębiorcom. Nie budzi to entuzjazmu przedsiębiorców, którzy raczej niechętnie i tak podejmują inicjatywy w tym zakresie. Oczywiście ma to swoje plusy i minusy. Ostatnio wróciłam do uaktualniania informacji na blogu. Chciałabym polecić jeden artykuł, który znalazłam na portalu interia.pl. Co prawda jest może i ogólnikowy, ale warto go przeczytać. Dobry wstęp na początek. Zapraszam do przeczytania. Link znajdziecie po rozwinięciu postu.
środa, 24 czerwca 2015
Od 2014 r. mamy nowy okres programowania, co oznacza, że zaszły pewne zmiany w zasadach dotyczących aplikowania i przyznawania środków unijnych. W związku z tym rodzi się dużo wątpliwości. Obecnie panuje jeszcze pewne zamieszanie, ale z pewnością jest to kwestia czasu, aż wszystko zostanie dookreślone w szczegółach. Najważniejsze jest to, że ruszyły już nowe konkursy i można się ubiegać o dofinansowanie. Z tego co widzę temat dotacji unijnych cieszy się chyba coraz mniejszym zainteresowaniem. Możliwe, że jest to związane w niektórych przypadkach z przejściem z dotacji na pożyczki z korzystnym oprocentowaniem. Jednak rzadziej choć nadal otrzymuję od czytelników pytania. Zaznaczam, ze nie jestem punktem informacyjnym. Zachęcam do wejścia na stronę http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/punkty/#/. Znajduje się tam wykaz punktów informacyjnych dla każdego województwa. Ja byłam ostatnio i kolejek nie widziałam, więc zachęcam. Dodatkowo z pomocą może nam przyjść wyszukiwarka http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/wyszukiwarka/. Z punktem informacyjnym możemy się też kontaktować telefonicznie i emeilowo. I tak np w Łodzi Główny Punkt Informacyjny znajduje się na ul Moniuszki 7/9 (Godziny pracy, pon. 8.00-18.00; wt.-pt. 8.00-16.00, Telefony do konsultantów, tel: 42 663 31 07, 42 663 34 05, 42 291 97 60fax: 42 663 30 94, email:GPILodz@lodzkie.pl) Co powinniśmy wiedzieć i określić zadając pytanie?
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 24
Zakładki:
Dotacje dla bezrobotnych
Dotacje unijne dla firm
Dotacje unijne dla rodziny
Dotacje unijne dla rolników
Dotacje unijne dla sportu
Dotacje unijne dla szkół, uczelni i przedszkoli
Dotacje unijne na e-biznes
Dotacje unijne na odnawialne źrodła energii
Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Dotacje unijne na szkolenia, studia podyplomowe i stypendia
Serwisy UE, Blogi UE, Firmy Doradcze, Inne
Środki unijne dla osób niepełnosprawnych
Unia Europejska w pigułce
Zgłoszenie do konkursu blog roku 2011
Zobacz, gdzie możesz znaleźć przykłady projektów
Zobacz, gdzie możesz zasięgnąć informacji
Kliknij, aby się ze mną skontaktować
Kliknij, aby wejść na forum