Praktyczne porady dotyczące pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych.
piątek, 13 listopada 2009
Wiele osób, które planują założyć własną działalność gospodarczą zastanawia się, która dotacja jest bardziej korzystna lub czy można ubiegać się w tym samym czasie z obu możliwości wsparcia finansowego. Osoby, które otrzymały dotację na swój pierwszy biznes z PO Kapitał Ludzki nie będą się mogły się ubiegać o dofinansowanie z PROW, chyba że, od otrzymania tej pierwszej minęły już dwa lata. Natomiast, jeśli pozyskaliśmy dotację na otworzenie działalności gospodarczej właśnie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – w tym przypadku również nie będziemy mieli szans na dofinansowanie z PO Kapitał Ludzki, ponieważ przysługuje ona osobom , które w ciągu 12 mcy nie prowadziły działalności gospodarczej.
sobota, 07 listopada 2009
Wiele osób, które planują założyć własną działalność gospodarczą zastanawia się, która dotacja jest bardziej korzystna lub czy można ubiegać się w tym samym czasie z obu możliwości wsparcia finansowego. Pierwsze co powinniśmy odróżnić to fakt, że dotacja w ramach działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki finansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego - jest dotacją unijną, natomiast dotacja z PUP przyznawana nam jest z Funduszu Pracy, który jest funduszem krajowym ( tak jak np. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych czy Fundusz Alimentacyjny). Zarówno dotacje unijne jak i z Funduszu Pracy wymagają złożenie podobnych dokumentów takich jak: wnioski, biznesplany oraz inne załączniki.
czwartek, 05 listopada 2009
Wcześniej na moim blogu poruszałam temat dotyczący zakładania działalności gospodarczej przy wsparciu środków unijnych oraz krajowych. Dzisiaj chciałabym polecić portale internetowe (moim zdaniem tego warte), który zawierają opis procedur towarzyszących rejestrowaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej.Podaję linki:
środa, 04 listopada 2009
Biznesplan jest jednym z ważniejszych załączników wymaganych w aplikowaniu o dotacje unijne oraz środki finansowe z Funduszu Pracy. Dobrze napisany biznesplan zwiększa szanse na uzyskanie dotacji na założenie działalności gospodarczej, jak również na rozwój już działającej firmy. Napisać biznesplan możemy spróbować sami lub zwrócić się do jednej z firm, która świadczy usługi w tym zakresie. Jednak dla tych, którzy chcieliby pokusić się o napisanie biznesplanu samodzielnie, polecam następujące strony, na których zamieszczono właśnie wzory tych dokumentów.
 
1 , 2
Zakładki:
Dotacje dla bezrobotnych
Dotacje unijne dla firm
Dotacje unijne dla rodziny
Dotacje unijne dla rolników
Dotacje unijne dla sportu
Dotacje unijne dla szkół, uczelni i przedszkoli
Dotacje unijne na e-biznes
Dotacje unijne na odnawialne źrodła energii
Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Dotacje unijne na szkolenia, studia podyplomowe i stypendia
Serwisy UE, Blogi UE, Firmy Doradcze, Inne
Środki unijne dla osób niepełnosprawnych
Unia Europejska w pigułce
Zgłoszenie do konkursu blog roku 2011
Zobacz, gdzie możesz znaleźć przykłady projektów
Zobacz, gdzie możesz zasięgnąć informacji
Kliknij, aby się ze mną skontaktować
Kliknij, aby wejść na forum