Praktyczne porady dotyczące pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych.
niedziela, 28 sierpnia 2011
Obecnie trwa europejska kampania na rzecz wolontariatu. Już niedługo, bo we wrześniu w Warszawie grupa wolontariuszy - Europejczyków odwiedzi Polskę, aby opowiedzieć o swojej przygodzie z wolontariatem. Dwa tygodnie - tyle czasu przeznaczono na zorganizowanie kampanii informacyjnej, podczas której osoby zainteresowane będą się mogły dowiedzieć wszystkiego na temat wolontariatu. Więcej informacji znajdziecie na stronach podanych poniżej:
środa, 17 sierpnia 2011

W związku z tym, że w dniach 18-24 sierpnia będę nieobecna nie jestem wstanie odpowiedzieć na Wasze pytania.

16:21, niobe25
Link Komentarze (2) »
niedziela, 14 sierpnia 2011

Kwalifikator MSP to doskonałe narzędzie służące określeniu statusu posiadanego przez nasze przedsiębiorstwo. Bardzo pomocny przy okazji wypełniania wniosku o dofinansowanie.

Znajdziemy go na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - kliknij tutaj.

20:56, niobe25
Link Komentarze (4) »
Zakładki:
Dotacje dla bezrobotnych
Dotacje unijne dla firm
Dotacje unijne dla rodziny
Dotacje unijne dla rolników
Dotacje unijne dla sportu
Dotacje unijne dla szkół, uczelni i przedszkoli
Dotacje unijne na e-biznes
Dotacje unijne na odnawialne źrodła energii
Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Dotacje unijne na szkolenia, studia podyplomowe i stypendia
Serwisy UE, Blogi UE, Firmy Doradcze, Inne
Środki unijne dla osób niepełnosprawnych
Unia Europejska w pigułce
Zgłoszenie do konkursu blog roku 2011

Szukanie informacji na blogu

Wiele informacji na temat dotacji unijnych - posegregrowanych tematycznie w kategoriach i zakładkach - znajdziecie Państwo wchodząc na główną stronę bloga, mieszczącą się pod adresem http://funduszeunijne1.blox.pl/html. W każdym poście staram się zamieścić informację, jaka instytucja przyznaje dofinansowanie. Uwaga! Nie prowadzę profesjonalnego doradztwa ani punktu informacyjnego, zatem proszę kierować pytania do pracowników instytucji dofinansowujących dane przedsięwzięcia. Blog zawiera podstawowe informacje na temat działań z jakich mogą korzystać beneficjenci dotacji unijnych. Nie zastępuje szczegółowych wytycznych jakimi kierują się instytucje przyznające dofinansowanie! Ponadto niestety wiele informacji sie dezaktualizuje z czasem, a ja bloga nie aktualizuje niestety. W związku z tym zachęcam osoby poszukujące szczegółowych informacji do korzystania z profesjonalnych punktów informacyjnych (adresy dla poszczególnych województw są podane na stronie bloga) i wyszukiwarki dotacji unijnych.

Geneza funduszy unijnych

Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004 r. Fundusze strukturalne są instrumentem realizacji polityki regionalnej Unii Europejskiej, nazywanej również polityką strukturalną. Rolą funduszy strukturalnych jest zwiększanie spójności społecznej i gospodarczej państw członkowskich Unii poprzez wspieranie regionów słabiej rozwiniętych. Polska przystępując do Unii Europejskiej stała się odbiorcą pomocy oferowanej w ramach wspólnotowej polityki regionalnej. Ponadto istnieje Fundusz Spójności będący instrumentem finansowym UE, nienależącym do Funduszy strukturalnych.

biznes plan do Urzędu Pracy