Praktyczne porady dotyczące pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych.
piątek, 29 sierpnia 2014
Przez wieloletni okres prowadzenia bloga spotkałam się z wieloma zapytaniami na temat miejsc, które udzielają wsparcia na założenie działalności gospodarczej. Co do zasady istnieje obowiązek promocji projektu, dlatego też firmy rekrutujące chętnych do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach połączonych ze finansowym wsparciem dla realizacji naszego pomysłu ogłaszają się w prasie lub telewizji. Nieodzowne są także ulotki. Ogłoszenie zawiera informacje na temat kryteriów jakie powinna spełnić osoba zgłaszająca się oraz termin, w którym będziemy mogli zadeklarować chęć udziału w tym przedsięwzięciu.
Zapraszam wszystkie firmy zajmujące się pozyskiwaniem dotacji do reklamowania się na mojej stronie. Reklama może być w formie banera, umieszczenia linka w poście: jak wybrać firmę pozyskującą odpłatnie dotacje, albo może polegać na zamieszczaniu tekstu o rodzaju działalności firmy wraz z linkiem czy banerem w poście.
Nie każdy ma czas i wiedzę, aby zająć się napisaniem wniosku w celu uzyskania dotacji. Jedynym wyjściem pozostaje powierzenie tego zadania firmie, która ma wiedzę i doświadczenie w zajmowaniu się takimi zagadnieniami. W tej branży na rynku spotkamy się z bogactwem ofert, którą więc firmę wybrać? Po pierwsze: 1. Zasięgnijmy opinii znajomych, zapytajmy się na forum tematycznym. 2. Sprawdźmy na stronie internetowej danej firmy kwotę uzyskanych łącznie dotacji. 3. W rozmowie przez telefon da się wyczuć merytoryczny poziom przygotowania pracowników. Najlepiej do kontaktu z pracownikami tejże firmy ustalić osobę lub grupę osób, która choć trochę orientują się w tej tematyce. Będziemy również zobligowani do dostarczenie określonych informacji i dokumentów, które będą potrzebne do napisania wniosku. Podzielmy się własnym pomysłem, ale pamiętajmy, że przygotowanie wyżej ww dokumentacji jest obarczone pewnymi ograniczeniami wynikającymi z dokumentacji konkursowej, programu i innych szczegółowych wytycznych. Z pewnością większość rzeczy, które byśmy chcieli zrealizować uda nam się umieścić, ale nie wszystkie. Pracownik firmy, z którą nawiązaliśmy współpracę wyjaśni nam z jakiego działania możemy skorzystać, gdzie złożyć wniosek. Całą oprawą formalną i merytoryczną zajmą się oni. Do nas na końcu będzie należało wydrukowanie wniosku oraz właściwe zgodnie z instrukcją opieczętowanie i podpisanie wniosku. 4. Cennik - jest różny w różnych firmach. Dlatego warto zapoznać się z kilkoma ofertami. Zostaniemy poproszenie o podpisanie umowy. Istnieją firmy, które specjalizują w pisaniu wniosków za darmo( na jakiej zasadzie nie mogę napisać - tajemnica zawodowa:).
Z pewnością każdego ucznia czy studenta czeka pisanie referatu czy pracy licencjackiej. Oprócz biblioteki uniwersyteckiej nieocenionym źródłem informacji ze względu na dostępność i liczbę źródeł staje się internet. Z pewnością trudność może sprawdzić weryfikacja poprawności zamieszczonych opracowań.
 
1 , 2
Zakładki:
Dotacje dla bezrobotnych
Dotacje unijne dla firm
Dotacje unijne dla rodziny
Dotacje unijne dla rolników
Dotacje unijne dla sportu
Dotacje unijne dla szkół, uczelni i przedszkoli
Dotacje unijne na e-biznes
Dotacje unijne na odnawialne źrodła energii
Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Dotacje unijne na szkolenia, studia podyplomowe i stypendia
Serwisy UE, Blogi UE, Firmy Doradcze, Inne
Środki unijne dla osób niepełnosprawnych
Unia Europejska w pigułce
Zgłoszenie do konkursu blog roku 2011
Zobacz, gdzie możesz znaleźć przykłady projektów
Zobacz, gdzie możesz zasięgnąć informacji
Kliknij, aby się ze mną skontaktować
Kliknij, aby wejść na forum