Praktyczne porady dotyczące pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych.
czwartek, 30 października 2008
Warunki jakie musi spełnić przedsiębiorca starając się o wsparcie ze środków unijnych możemy podzielić na dwie kategorie. W pierwszej kategorii zakwalifikujemy wszystkie warunki, które będą dotyczyć tylko naszej firmy. Składając wniosek musimy zadbać o to, aby nasza firma nie miała zaległości nie tylko wobec Urzędu Skarbowego, ale również Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Właściciele nie mogą być w konflikcie z prawem. Sama zaś firma nie może się znajdować w stanie upadłości czy też likwidacji.
piątek, 17 października 2008
Ocena merytoryczna dokonywana jest przez ekspertów. Po pewnym czasie zostaniemy poinformowani o tym, czy nasz wniosek został przyjęty. Przedstawiona powyżej procedura została opisana w sposób uproszczony. Zasady i wytyczne wypełniania wniosku możemy podzielić na dwa rodzaje: 1)te, które znajdują zastosowanie bez względu na to z jakiego programu operacyjnego będziemy aplikować. Dotyczą one najczęściej języku wniosku np. (zasada - minimum słów – maksimum treści, użycie słów kluczowych charakteryzujących dany program, priorytet i działanie oraz takie zasady jak: z. dodatkowości, z. koncentracji, z. równości szans, z. ochrony środowiska.
piątek, 03 października 2008
Wielu przedsiębiorców zapewnie słyszało o możliwości pozyskiwania dotacji unijnych dla firm. Jednak dla wielu z nich mechanizm ubiegania się o środki unijne wydaje się dość „tajemniczy”. Większość osób chętnie chciałaby skorzystać z dofinansowania, pod warunkiem uzyskania jasnej, przejrzystej i rzetelnej informacji dotyczącej pozyskiwania tych środków. Przedsiębiorcy często szukają porad na ten temat w internecie lub próbują zasięgnąć informacji w jednostce samorządu terytorialnego, która zajmuje się ich pozyskiwaniem. Na rynku istnieją również prywatne firmy, które zajmują się nie tylko doradztwem, ale również przygotowywaniem takich wniosków wraz z całą potrzebną dokumentacją. Pozostają jeszcze fundacje, które udzielają takich porad bezpłatnie. Postaram się wytłumaczyć jak wygląda pozyskiwanie i gdzie oraz z jakich programów można się ubiegać o środki unijne.
Zakładki:
Dotacje dla bezrobotnych
Dotacje unijne dla firm
Dotacje unijne dla rodziny
Dotacje unijne dla rolników
Dotacje unijne dla sportu
Dotacje unijne dla szkół, uczelni i przedszkoli
Dotacje unijne na e-biznes
Dotacje unijne na odnawialne źrodła energii
Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Dotacje unijne na szkolenia, studia podyplomowe i stypendia
Serwisy UE, Blogi UE, Firmy Doradcze, Inne
Środki unijne dla osób niepełnosprawnych
Unia Europejska w pigułce
Zgłoszenie do konkursu blog roku 2011
Zobacz, gdzie możesz znaleźć przykłady projektów
Zobacz, gdzie możesz zasięgnąć informacji
Kliknij, aby się ze mną skontaktować
Kliknij, aby wejść na forum