Praktyczne porady dotyczące pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych.
niedziela, 26 kwietnia 2015
Tematyka dotycząca pozyskiwania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej jest nadal bardzo popularna. Niestety z każdym nowym okresem programowania pula środków, z których można korzystać jest coraz mniejsza. I co więcej bezzwrotne dotacje ustępują pola pożyczkom. Zmieniają się również warunki ich przyznawania oraz krąg odbiorców.
Od czasu do czasu zwracacie się do mnie z różnymi pytaniami. Pytania są różne - bardziej lub mniej ogólne. Na podstawie moich doświadczeń najczęściej dotyczą one dotacji na założenie działalności gospodarczej. W drugiej kolejności szukacie dofinansowanie na szkolenia i studia. W każdym bądź razie tematyka jest różnorodna. Laicy w tej materii z pewnością nie wiedzą, że istnieją specjalnie do tego powołane jednostki informacyjne - nazywane punktami informacyjny funduszy europejskich.
piątek, 05 września 2014
Witam wszystkich serdecznie. Zwracam się do czytających mojego bloga o pomoc w opracowaniu strony, a konkretnie jej szaty graficznej. W zamian oferuję reklamę na stronie, jak również pomoc w pozyskaniu dotacji. Osoby zainteresowane proszę o kontakt przez email podany w banerze. Zmiany dotyczyłyby
piątek, 29 sierpnia 2014
Przez wieloletni okres prowadzenia bloga spotkałam się z wieloma zapytaniami na temat miejsc, które udzielają wsparcia na założenie działalności gospodarczej. Co do zasady istnieje obowiązek promocji projektu, dlatego też firmy rekrutujące chętnych do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach połączonych ze finansowym wsparciem dla realizacji naszego pomysłu ogłaszają się w prasie lub telewizji. Nieodzowne są także ulotki. Ogłoszenie zawiera informacje na temat kryteriów jakie powinna spełnić osoba zgłaszająca się oraz termin, w którym będziemy mogli zadeklarować chęć udziału w tym przedsięwzięciu.
Zakładki:
Dotacje dla bezrobotnych
Dotacje unijne dla firm
Dotacje unijne dla rodziny
Dotacje unijne dla rolników
Dotacje unijne dla sportu
Dotacje unijne dla szkół, uczelni i przedszkoli
Dotacje unijne na e-biznes
Dotacje unijne na odnawialne źrodła energii
Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Dotacje unijne na szkolenia, studia podyplomowe i stypendia
Serwisy UE, Blogi UE, Firmy Doradcze, Inne
Środki unijne dla osób niepełnosprawnych
Unia Europejska w pigułce
Zgłoszenie do konkursu blog roku 2011
Zobacz, gdzie możesz znaleźć przykłady projektów
Zobacz, gdzie możesz zasięgnąć informacji
Kliknij, aby się ze mną skontaktować
Kliknij, aby wejść na forum