Praktyczne porady dotyczące pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych.

Dotacje unijne dla firm

piątek, 30 kwietnia 2010
Skuteczny mechanizm wydatkowania środków unijnych sprawił, że wzrósł popyt na usługi doradcze w tym zakresie. Obecnie firm konsultingowych, zajmujących się w imieniu zleceniodawców procedurą aplikowania o środki unijne i rozliczeniem projektów jest tak wiele, że wybór staje się dość trudny. Osoby, które zamierzają starać się o dotację unijną, a nie czują się na siłach same podjąć wyzwanie, korzystają z usług specjalistów do spraw dotacji unijnych. Jak dobrze wiemy, podobnie jak w każdym innym zawodzie są specjaliści lepsi i gorsi. I w tym wypadku może być podobnie. Skoro zaś decydujemy się zapłacić oczekujemy wymiernych i zadawalających efektów. Jak zatem szukać wiarygodnej i skutecznej firmy doradczej?
wtorek, 20 października 2009
Dotacje unijne to szansa dla tych, którzy chcieliby założyć działalność gospodarczą lub zadbać o rozwój już istniejącej firmy, a nie mają na ten cel wystarczająco dużo własnych środków. Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele łatwiej jest zrealizować przedsiębiorcom pomysł na własny biznes. Pamiętajmy jednak, że samo przyznanie dotacji nie zwalnia nas od wypełniania obowiązków nałożonych przez instytucję dofinansowującą. Przyznanie dotacji to nie tylko sukces, który pomaga nam realizować własne marzenia, ale także konsekwencje wynikające z realizacji inwestycji, na którą przyznano nam dotację.
poniedziałek, 19 października 2009
Procedura ubiegania się o dotację unijną wymaga spełnienia wielu kryteriów formalnych i merytorycznych. Od ubiegających się o dotację unijną przy wypełnianiu wniosku wymagana często jest wiedza dotycząca dokumentów programowych dotyczących funduszy unijnych, jak również ponadto wiedza na pograniczu ekonomii i rachunkowości. W przypadku przedsiębiorców jedną z dróg sukcesu jest napisanie dobrego biznesplanu. Często bez pomocy zawodowców przedsiębiorcy nie są wstanie przebrnąć przez pierwszy – formalny etap wnioskowania o dotację unijną. Często z tego powodu korzystają z pomocy firm, które zawodowo zajmują się ubieganiem o dotacje unijne.
sobota, 05 września 2009
Niewielu przedsięborców zdaje sobie sprawę, że istnieje możliwość dofinansowania zatrudnienia osoby niepełnosprawnej lub bezrobotnej ze środków unijnych. Przez okres 12 lub 24 miesięcy połowa pensji będzie finansowana z środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Co do osób niepełnosprawnych tutaj istnieje możliwość dofinansowanie nawet do 75%. Subsydiowanie zatrudnienia nie jest możliwe w przypadku każdej osoby. Musi to być osoba znajdująca się w tzw. bardzo niekorzystnej sytuacji, w szczególnie niekorzystnej sytuacji lub osoba niepełnosprawna. Osobą znajdującą się w bardzo niekorzystnej sytuacji jest osoba, która przez okres 24 miesięcy nie pracowała. Natomiast za osobę w szczególnie niekorzystnej sytuacji uznaje się osobe, która spełnia jeden z nastepujących warunków:
 
1 , 2 , 3 , 4
Zakładki:
Dotacje dla bezrobotnych
Dotacje unijne dla firm
Dotacje unijne dla rodziny
Dotacje unijne dla rolników
Dotacje unijne dla sportu
Dotacje unijne dla szkół, uczelni i przedszkoli
Dotacje unijne na e-biznes
Dotacje unijne na odnawialne źrodła energii
Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Dotacje unijne na szkolenia, studia podyplomowe i stypendia
Serwisy UE, Blogi UE, Firmy Doradcze, Inne
Środki unijne dla osób niepełnosprawnych
Unia Europejska w pigułce
Zgłoszenie do konkursu blog roku 2011
Zobacz, gdzie możesz znaleźć przykłady projektów
Zobacz, gdzie możesz zasięgnąć informacji
Kliknij, aby się ze mną skontaktować
Kliknij, aby wejść na forum