Praktyczne porady dotyczące pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych.

Dotacje unijne na szkolenia, studia podyplomowe i stypendia

niedziela, 28 czerwca 2015
Wszystkim osobom , które planują wyjazd nie tylko na zagraniczne stypendia i staże proponuję przeczytać poniższy artykuł. Link znajdziecie po rozwinięciu postu.
wtorek, 03 listopada 2009
W poprzednich artykułach publikowanych na moim blogu opisywałam możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji dzięki szkoleniom i studiom finansowanym z funduszów europejskich. Dziś chciałabym polecić Wam strony, które zawierają aktualne oferty takich szkoleń i studiów. Są nimi:
Coraz większa konkurencja na rynku pracy wymaga od pracowników uzupełniania swoich kwalifikacji i w wielu przypadkach zmiany zawodu na inny niż dotychczas wykonywany. Taką szansę oprócz szkoleń dają studia podyplomowe finansowane z dotacji unijnych. Ofert na temat studiów podyplomowych dofinansowanych przez Unię Europejską należy szukać na stronach internetowych uczelni wyższych, jak również organizacji zajmujących się rozwojem zasobów ludzkich. Najczęściej studia skierowane są do pracowników firm, ale nie tylko. Z tej oferty mogą korzystać także osoby prowadzące działalność gospodarczą. To jednak nie koniec możliwości, dzięki którym otrzymamy wsparcie finansowe na dokształcanie się. Taką pomoc otrzymają też bezrobotni, będący zarejestrowani w urzędzie pracy.
piątek, 23 października 2009
Oprócz studentów na wsparcie finansowe w postaci stypendium mogą też liczyć także uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jest to możliwe dzięki wsparciu środków unijnych pozyskiwanych w ramach jednego z działań Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Warunki otrzymania stypendium mogą być różne w zależności od programu stypendialnego realizowanego na terenie danego województwa. Najczęściej jednak dotyczą następujących kryteriów takich jak: dochód na osobę w rodzinie, średnia ocen ze świadectwa, odnoszone sukcesy w konkursach i olimpiadach, niepełnosprawność czy też zameldowanie na terach wiejskich. Informacji na temat stypendiów unijnych uczniowie powinni szukać w szkole, do której uczęszczają lub organach dotujących szkołę. Więcej informacji na temat stypendiów, bezpłatnych szkoleń oraz dofinansowania studiów przez znajdziecie na stronie mojego bloga Fundusze unijne dla Ciebie.
 
1 , 2
Zakładki:
Dotacje dla bezrobotnych
Dotacje unijne dla firm
Dotacje unijne dla rodziny
Dotacje unijne dla rolników
Dotacje unijne dla sportu
Dotacje unijne dla szkół, uczelni i przedszkoli
Dotacje unijne na e-biznes
Dotacje unijne na odnawialne źrodła energii
Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Dotacje unijne na szkolenia, studia podyplomowe i stypendia
Serwisy UE, Blogi UE, Firmy Doradcze, Inne
Środki unijne dla osób niepełnosprawnych
Unia Europejska w pigułce
Zgłoszenie do konkursu blog roku 2011
Zobacz, gdzie możesz znaleźć przykłady projektów
Zobacz, gdzie możesz zasięgnąć informacji
Kliknij, aby się ze mną skontaktować
Kliknij, aby wejść na forum