Praktyczne porady dotyczące pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych.

Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej

poniedziałek, 01 lutego 2010
Dofinansowanie unijne na rozpoczęcie własnego biznesu możemy uzyskać prawie na każdy rodzaj działalności gospodarczej. Jednak dotacja unijna na założenie własnej firmy nie będzie nam przysługiwała na następujące rodzaje działalności: - działalność, którą zamierzamy prowadzić w sektorze rybołówstwa i akwakultury, górnictwa, rolnictwa; - działalność w zakresie drogowego transportu towarów w przypadku zakupu samochodów służących do ich transportu. Jeśli już zdecydowaliśmy się na sięgnięcie po pieniądze unijne na założenie własnej firmy pamiętajmy, że nie zwrócą na kosztów realizacji przedsięwzięć poniesionych przez dniem złożenia wniosku o dofinansowanie.
wtorek, 29 grudnia 2009
Chciałbyś sięgnąć po dotacje unijne? Mam pomysł na założenie lub rozwój firmy, ale brakuje Ci pieniędzy, żeby wszystko samemu zacząć? Na dodatek nie wiesz z jakich programów pomocowych mógłbyś skorzystać? Nie masz czasu na szukanie informacji w punktach informacyjnych w twoim mieście? Nie znalazłeś nic serfując po internecie? Wszystkie twoje wątpliwośći z pewnością rozwieje nieskomplikowana wyszukiwarka dotacji unijnych. Wystarczy, że zaznaczysz region, w kórym planujesz przedsięwzięcie, określisz rodzaj działalności, którą chciałbyś realizować oraz wskażesz jakim typem beneficjenta jesteś, wówczas otrzymasz wykaz działań i poddziałań, w ramach, których możesz ubiegać się o dotację unijną. Nic prostszego niż wejść na stronę:
środa, 02 grudnia 2009
Student planujący założyć własną działalność gospodarczą nie musi się obawiać, że jego pomysł z góry jest skazany na niepowodzenie. Tak naprawdę może liczyć na wiele form pomocy: począwszy od prawnej po finansową. Podjęcie studiów także za wyjątkiem nielicznych przypadków nie wpłynie znacząco na realizację planów związanych z zakładaniem własnego biznesu. Jesteś studentem i masz fajny pomysł na biznes? Przedstawię Ci kilka możliwości, dzięki którym realizacja twoich planów stanie się łatwiejsza.
piątek, 13 listopada 2009
Wiele osób, które planują założyć własną działalność gospodarczą zastanawia się, która dotacja jest bardziej korzystna lub czy można ubiegać się w tym samym czasie z obu możliwości wsparcia finansowego. Osoby, które otrzymały dotację na swój pierwszy biznes z PO Kapitał Ludzki nie będą się mogły się ubiegać o dofinansowanie z PROW, chyba że, od otrzymania tej pierwszej minęły już dwa lata. Natomiast, jeśli pozyskaliśmy dotację na otworzenie działalności gospodarczej właśnie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – w tym przypadku również nie będziemy mieli szans na dofinansowanie z PO Kapitał Ludzki, ponieważ przysługuje ona osobom , które w ciągu 12 mcy nie prowadziły działalności gospodarczej.
 
1 , 2 , 3
Zakładki:
Dotacje dla bezrobotnych
Dotacje unijne dla firm
Dotacje unijne dla rodziny
Dotacje unijne dla rolników
Dotacje unijne dla sportu
Dotacje unijne dla szkół, uczelni i przedszkoli
Dotacje unijne na e-biznes
Dotacje unijne na odnawialne źrodła energii
Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Dotacje unijne na szkolenia, studia podyplomowe i stypendia
Serwisy UE, Blogi UE, Firmy Doradcze, Inne
Środki unijne dla osób niepełnosprawnych
Unia Europejska w pigułce
Zgłoszenie do konkursu blog roku 2011

Szukanie informacji na blogu

Wiele informacji na temat dotacji unijnych - posegregrowanych tematycznie w kategoriach i zakładkach - znajdziecie Państwo wchodząc na główną stronę bloga, mieszczącą się pod adresem http://funduszeunijne1.blox.pl/html. W każdym poście staram się zamieścić informację, jaka instytucja przyznaje dofinansowanie. Uwaga! Nie prowadzę profesjonalnego doradztwa ani punktu informacyjnego, zatem proszę kierować pytania do pracowników instytucji dofinansowujących dane przedsięwzięcia. Blog zawiera podstawowe informacje na temat działań z jakich mogą korzystać beneficjenci dotacji unijnych. Nie zastępuje szczegółowych wytycznych jakimi kierują się instytucje przyznające dofinansowanie! Ponadto niestety wiele informacji sie dezaktualizuje z czasem, a ja bloga nie aktualizuje niestety. W związku z tym zachęcam osoby poszukujące szczegółowych informacji do korzystania z profesjonalnych punktów informacyjnych (adresy dla poszczególnych województw są podane na stronie bloga) i wyszukiwarki dotacji unijnych.

Geneza funduszy unijnych

Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004 r. Fundusze strukturalne są instrumentem realizacji polityki regionalnej Unii Europejskiej, nazywanej również polityką strukturalną. Rolą funduszy strukturalnych jest zwiększanie spójności społecznej i gospodarczej państw członkowskich Unii poprzez wspieranie regionów słabiej rozwiniętych. Polska przystępując do Unii Europejskiej stała się odbiorcą pomocy oferowanej w ramach wspólnotowej polityki regionalnej. Ponadto istnieje Fundusz Spójności będący instrumentem finansowym UE, nienależącym do Funduszy strukturalnych.

biznes plan do Urzędu Pracy